PVP – kilka słów o BG, rated BG i arenach

Jak w większości gier MMO, tak i w World of Warcraft mamy możliwość sprawdzić sięw  potyczce z innymi graczami. Walka może toczyć się w przeróżnych warunkach, mowa tu o:

  • World PVP
  • Walkach 1vs1 (duelach)
  • Battle Groundach
  • Arenach

World PVP jest dostępny tylko na niektórych serwerach (oznaczonych jako PVP, RPPVP), w niektórych miejscach – nie możesz zaatakować graczy którzy tego nie chcą w głównych miastach, oraz startowych lokacjach.

Duele to bardzo popularna forma rozrywki. Ze względu na brak możliwości zrównoważenia szans pomiędzy graczami nie są nagradzane punktami honoru anie specjalnie wspierane. Co ciekawe, gracze organizują takie walki o złoto w grze – im większa stawka, tym bardziej emocjonująca walka. Poniżej filmik z walki aż o 100.000 złota!

BG to specjalnie przygotowane pola walk dla dwóch przeciwnych drużyn. Występują w różnych typach walki: capture flag, base guard, tower deffense – oczywiście w wydaniu MMO, różni sięto trochę od strzelanek 🙂

Areny to najwyższy poziom wtajemniczenia w PVP. Gracze tworzą drużyny, 2, 3 lub 5 osobowe i stają do walki z innymi drużynami o podobnym doświadczeniu. Bardzo emocjonujące rozgrywki, które trwają nawet 30 min!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s