Jak zacząć grać w World of Warcraft?

Początek jest bardzo prosty. Przed kupieniem gry, możesz skorzystać z darmowej wersji (Free trial) na stronie battle netu. Dzięki temu będziesz miał możliwość sprawdzenia wszystkich class dostępnych w World of Warcraft: paladyna, warriora, maga, warlocka, huntera, rogue, szamana, priesta oraz oczywiście druida. Niezależnie od tego, którą postaćwybierzesz będziesz potrzebował gold’a, aby ulepszyć swoją postać. W jaki sposób zdobyć kilka tysięcy sztuk złoa? Szukaj! Szukaj porad w internecie, sam ostatnio znalazłem ciekawą stronę: poradnik World of Warcraft Sprawdź którą postacią gra ci się najlepiej, jednak pamiętaj, że tylko niektóre z nich mogą pełnić określone funkcje podczas walki: wojownki nie będzie leczył drużyny, a mag tankował dwudziestu potworów.

Poświęć trochę uwagi na wybór serwera. Jest kilka typów:

  • PVP – Player vs Player, gdzie gracze mogą walczyć w wielu miejsach świata Azeroth przeciwko sobie
  • Normal – z ograniczoną możliwością atakowania innych graczy
  • RP – Role Play, serwery na których gracze bardziej wczuwają się w gre.
  • PVPRP – połączenie PVP i RP

Sprawdź równierz czy na twoim serwerze gra odpowiednia ilość graczy. Jeżeli w głównej stolicy, Stormwind dla Alliance albo Orgrimmar dla Hordy w niedziele po południu widzisz kilka osób – uciekaj z tąd jak najszybciej!  Radziłbym ci unikać serwerów oznaczonych jako „New players” oraz „Low population”. Medium, High oraz Full są jak najbardziej ok. Dzięki temu nie będziesz miał później problemów ze znalezieniem grupy do wykonania skomplikowanego questa, czy raidu który wymaga nawet 25 osób. Kolejną zaletą zaludnionych serwerów jest stabilna ekonomia, dzięki czemu nie będziesz miał problemów ze znalezieniem przedmiotów których potrzebujesz, ani ze sprzedaniem tych które nie są ci akurat potrzebne. To niezwykle ważne! Jeżeli zignorujesz fakt, że na serwerze który wybrałeś nikt nie gra, prędzej czy później będziesz zmuszony skorzystać z płatnej usługi przeniesienia postaci – a to kosztuje.

World of Warcraft to skomplikowana gra – aby poznać wszystkie jej tajniki będziesz potrzebował dużo czasu oraz odpowiedniego przewodnika. Nie bój się pytać innych graczy w grze, na forach, szukać poradników w internecie, filmików na YouTube.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s